Hızlı RFQ Belgeler Alanı - Alıcı

Belgeler adımına geçmek için “Tedarikçi Listesi” adımında ilgili alanlar doldurulmuş ve sonraki butonu tıklanmış olmalıdır.

Belgeler Alanı oluşturulan sürece ait dokümanların takibi için kullanılır. Belgeler Alanına eklenen dokümanlar Alıcı firmanın kararına istinaden tedarikçiler tarafından görüntülenebilir veya tedarikçi erişimine kapatılabilir.

Sürece belge eklemek için 1. Yöntem sürükle yönetimidir. İlgili dokümanı yükleme alanına sürükleyerek ekleyebilirsiniz.

2.yöntem ise bilgisayardan seç yöntemidir, yükleme alanına tıklayarak bilgisayarınızdan ilgili dokümanı seçerek yükleme yapabilirsiniz.

Yüklenecek belgenin maximum 100 MB ve onaylı formatlarda olması gerekmektedir. Desteklenmeyen boyut veya formatta dosya yüklenmek istediğimizde ekranın sağ köşesinde hata mesajı gösterilecektir.

Yüklenen belgeler varsayılan olarak tedarikçi erişimine kapalı gelmektedir. Tedarikçiler tarafından görüntülenebilen ve indirilebilen dokümanlar hazırlamak için ilgili alan aktif duruma getirilmelidir. Tedarikçi erişimi ayarı pasif olması durumunda ilgili belge tedarikçiler tarafından ulaşılabilir olmayacaktır.

  • İşlem kolonu altında yer alan Sil ikonu ile yüklenen belge kurulum aşamasında silinebilir.
  • İndir ikonu ise yüklenen belgenin bu aşamada indirilmesi için kullanılmaktadır.Önceki butonu bir önceki adıma dönmek için kullanılır.

 Tamamlanan adımlar arasında geçiş yapmak için “Adımlar Takip Çizgisi” üzerinde ilgili adımın başlığı tıklanabilir.

Kurulum işlemini tamamlamak için "Son" butonu tıklanmalıdır.