Excel'den Teklif Verme

Promena e-Sourcing Sistemi'nde tedarikçi olarak davet edildiğiniz Teklif Toplama (RFQ) ve e-İhale süreçlerinin detaylarını görüntüleyebilir ve gerekli süreler içinde tekliflerinizi verebilirsiniz.

Detaylarını görmek ve teklif vermek istediğiniz bir sürecin başlığına tıkladığınızda sürecin detay sayfaları açılacaktır. Sol taraftaki süreç menüsünden Teklif Ekranı'na tıklayınız. Aşağıdaki gibi karşınıza teklif vermeniz gereken ürün/hizmet kalemleri çıkacaktır.

Teklif Ekranı'nda sağ alt kısımda İptal ve Gönder butonlarının sol tarafında Excel Teklif Taslağını İndir, Teklif Taslağını Yükle butonları yer almaktadır.

Öncelikle en solda yer alan Teklif Taslağını İndir butonuna tıklayınız. Excel taslak dosyası bilgisayarınıza indirilecektir. Dosyayı açtığınızda sistemde görüntülediğiniz ürün/hizmet kalemlerini görüntüleyeceksiniz. Doldurmanız gereken alanları dikkatli şekilde doldurup dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz.

Önemli Not: Sistemden indirilen şablonun isminin değiştirilmemesi gerekmektedir.

Excel dosyasındaki tekliflerinizi sisteme yüklemek için Teklif Ekranı'nda sağ alttaki Teklif Taslağını Yükle butonuna tıklayınız. Açılan pencerede gri alana tıklayarak, bilgisayarınıza kaydettiğiniz Excel dosyasını seçiniz ve Tamam butonuna basınız.

Excel dosyasında doldurduğunuz teklifler ekranınıza yansıyacaktır

Önemli Not: Tekliflerinizin gönderilmesi ve işleme alınması için sağ alttaki Gönder butonuna tıklamayı unutmayınız.

Sistem saati 0 olana kadar tekliflerinizi verebilirsiniz ve birden fazla defa yenileyebilirsiniz. Süreçte otomatik uzatma açıksa son dakikalarda teklif geldiğinde süreç otomatik olarak uzayacaktır. Sürecin durumu Kapalı konumuna geçtikten sonra teklif kabul edilmeyecektir.

Süreçle ilgili diğer sayfalara geçmek için sol menüyü kullanabilirsiniz.