(Versiyon 1) Excel'den Tedarikçi Tanımlama

Promena e-Sourcing Sistemi'nde tedarikçi şirket tanımlama yetkisine sahipseniz, tedarikçi şirketleri sisteme tek tek tanımlayabileceğiniz gibi birden fazla tedarikçi şirketi Excel dosyasından aktarım yoluyla da sisteme tanımlayabilirsiniz.

Sistem ana menüsünden Tedarikçiler altında Tedarikçi Listesi'ne tıklayınız. Açılacak sayfada Excel'den Aktar butonuna basınız.

Açılan sayfada sağ alt kısımdaki Şablonu İndir butonuna basarak Tedarikçi Tanımlama Excel formatını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Excel formatında gerekli alanları doğru şekilde doldurduktan sonra ekranın ortasındaki gri alana dosyanızı sürükleyerek bırakabilirsiniz veya gri alana tıklayarak dosyayı bilgisayarınızdan seçebilirsiniz.

Dosyanızı sayfaya yükledikten sonra sağ alt kısımdan İçeri Aktar butonuna basınız.

Dosyanızda bir problem yoksa Excel'de yer alan tedarikçi şirketler sisteme kaydedilecektir. Dosyanız problemli ise sayfa üzerinde hata mesajları görüntülenecektir.

Kaydettiğiniz tedarikçi firma bilgilerine daha sonra tekrar ulaşmak için sistem ana menüsünden Tedarikçiler altında Tedarikçi Listesi'ne tıklayınız.

Ana sayfaya dönmek için sayfanın sol kısmındaki menüden Ana Sayfa'ya tıklayınız.