İngiliz Usulü e-İhale Teklif Verme

Promena sisteminde davet edildiğiniz e-İhalelere teklif verebilmek için iki yöntem bulunmaktadır.

Birinci yöntemde mail adresinize gönderilen ihale daveti üzerinden Süreç Detayları butonuna tıklayarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş sağlayarak direkt olarak e-İhale detaylarına ulaşabilirsiniz.

İkinci yöntemde ise öncelikle e-İhalelerinizi listelemek için sistem içerisinde ekranın sol tarafında RFQ/E-İhale başlığı altında yer alan E-İhale Listesi menüsüne tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada detayına erişmek istediğiniz süreç için İşlem kolonu altında ilgili satırda bulunan dosya ikonuna tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada Genel Bilgiler sekmesi otomatik olarak açılmaktadır. Bu sekmede, ihalenin genel detaylarını görüntüleyebilir ve alıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

Açılan sayfada Genel Bilgiler sekmesi otomatik olarak açılmaktadır. Bu sekmede, ihalenin genel detaylarını görüntüleyebilir ve alıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

İhaleye katılım durumunuzu belirtmek için Genel Bilgiler sayfasında ekranın üst bölümünde yer alan butonlardan seçiminizi yapabilirsiniz.

Belgeler sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

(Tedarikçi) e-İhale - Belgeler
(Tedarikçi) e-İhale - BelgelerBir e-İhale sürecine belge yüklemek ya da alıcı tarafından yüklenen belgelere ulaşmak için, ihale detaylarına Belgeler sekmesine tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada yüklediğiniz ve alıcı firma yetkilileri tarafından yüklenen belgeleri listeleyebilirsiniz. İlgili sekmede d…

Şartlar ve Koşullar sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

(Tedarikçi) e-İhale Şartlar ve Koşullar
(Tedarikçi) e-İhale Şartlar ve KoşullarŞartlar ve Koşullar, alıcı firmanın sürece katılım için zorunlu kıldığı kurallardır. Kabul edilmediği takdirde e-İhale süreçlerine katılım sağlanamaz. İhale detaylarında Şartlar ve Koşullar sekmesine tıklanarak detaylar görüntülenebilir. İlgili sekmede alıcı fi…

İhale sürecine teklif verebilmek için Teklif Ekranı sekmesine tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada ihaleye katılım sağlayabilir, duyuruları takip edebilir ve alıcı firma tarafından paylaşılması durumunda rekabet durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Süreçte paylaşılan rekabet bilgisi mevcut ise ekranın sağ üst bölümünde açık bilgileri ve örnek gösterim şekilleri ile beraber görüntüleyebilirsiniz.

Alıcı firma bir rekabet bilgisi paylaşmadığı takdirde ilgili alanda herhangi bir bilgi görüntülenemeyecektir.

Rekabet bilgileri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

e-İhale Rekabet Gösterimi
e-İhale Rekabet GösterimiKatılım sağladığınız e-İhale süreçlerinde alıcı firmanın kararı doğrultusunda farklı rekabet bilgileri ile karşılaşabilirsiniz. Rekabet bilgileri, teklif ekranında kalem satırlarında gösterilmektedir. Gösterime açık olan rekabet bilgileri, ekranın sağ üst bölümünde gösterilm…

Alıcı firma yetkilileri ile görüşmek istemeniz durumunda ekranın sağ üst bölümünde yer alan mesajlaşma özelliğini kullanabilirsiniz.

Mesajlaşma özelliği hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

(Tedarikçi) İhale Kapsamında Mesajlaşma Özelliği
(Tedarikçi) İhale Kapsamında Mesajlaşma Özelliğiİhale süreçlerinde mesaj özelliği ilgili İhalenin detayında Genel Bilgiler, Belgeler ya da Teklif Ekranı sayfalarında yer almaktadır. Mesaj kutusu “Detay” sayfasının sağ üstünde yer alır. “Mesaj Kutusu” ve “Mesaj Gönder” şeklinde iki seçenek sunar. “Me…

Duyurular alanında süreç içerisinde rekabet bilgilerinde yapılan değişiklikleri ya da sürecin durumuna ilişkin detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Teklif girişi yapmak için ilgili satırda bulunan Birim Fiyat kolonu altında yer alan kutucuğa fiyat girişinizi yaparak teklifin geçerlilik kazanması için Gönder butonuna tıklayabilirsiniz.

Not: Promena sisteminden ileteceğiniz tekliflerde ondalık haneler için nokta (.) ayracını, binlik ve sonraki haneler için virgül (,) ayracını kullanmanız gerekmektedir.

Gönder butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan uyarıyı kabul ederek teklif gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kabul edilmemesi durumunda teklif gönderimi yapılmayacaktır.

Teklifiniz başarılı bir şekilde gönderilmiş ise ekranın sağ üst bölümünde “İşleminiz başarıyla tamamlanmıştır.” Uyarısını görüntüleyebilirsiniz.

Satır Toplamı kolonu altında yer alan ikon üzerinden;

· Birim Fiyat alanına giriş yapılmadığı durumda gri renkli bir ikonu,

· Birim Fiyat alanına giriş yapılıp teklifin gönderilmediği durumda kırmızı renkli bir ikonu,

· Birim fiyat alanına giriş yapılarak teklifin gönderildiği durumda yeşil renkli bir ikonu görüntüleyebilirsiniz.

e-İhale Genel Bilgiler sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

(Tedarikçi) e-İhale – Genel Bilgiler
(Tedarikçi) e-İhale – Genel Bilgilere-İhale detaylarında yer alan Genel Bilgiler sayfası ihaleye ilişkin detaylı bilgilerin ve notların paylaşıldığı sayfadır. Bu sayfada sürecin gerçekleşeceği tarih, temel para birimi, şirket ve şirket yetkilisi gibi bilgiler paylaşılmaktadır. Sürece davetli katılım…

e-İhale Loglar sayfası hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

(Tedarikçi) e-İhale - Loglar
(Tedarikçi) e-İhale - Loglare-İhale detaylarında Genel Bilgiler, Belgeler ve Teklif Ekranı sekmelerinde yer alan Loglar menüsü üzerinden ihale süresinde kullanıcınız üzerinden ve alıcı kullanıcılarının gerçekleştirdiği aksiyonların özetine ulaşabilirsiniz. Loglar sayfasında alınan aksiyonları, bu ak…