DÖF Talep Listesi

DÖF talebini oluşturan kullanıcının taleplerini takip ettiği sayfadır. Alıcı kullanıcısı bağlı olduğu organizasyon birimindeki ve varsa alt birimlere bağlı kullanıcıların oluşturduğu DÖF taleplerini listeleyebilir.

DÖF Talep Listesi menüsüne ulaşmak için ekranın sol tarafında yer alan Tedarikçi Yönetimi başlığı altında Aksiyon Yönetimi menüsü içerisinde yer alan DÖF Talep Listesi butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfada kullanıcı oluşturulan DÖF taleplerine ilişkin detaylı bilgilere ulaşabilir ve mevcut DÖF taleplerinin takipleri gerçekleştirebilir.

Filtre satırının sağ bölümünde yer alan ok ikonuna tıklanarak istenen DÖF taleplerine ulaşılabilmesi adına detaylı bir şekilde filtreleme yapılabilir.

Görüntüleme sağlanmak istenen DÖF taleplerine ait ID numarası, başlık, tedarikçi ya da tarih bilgileri gibi detaylar girilerek ve Ara butonuna tıklanarak ilgili DÖF taleplerine ulaşılabilir.

Durum Talep Edildi olan DÖF talebi İptal ikonu ile iptal edilebilir. Kurulum aşamasında ise silinebilir. Kurulum durumunda DÖF’ler sadece oluşturan kullanıcı tarafından görüntülenebilir ve Kurulum durumunda olan DÖF taleplerinde güncelleme, belge ekleme, belge silme veya log takibi işlemleri yapılabilir.

Kurulum durumunda olan talepleri ilgili sorumlulara iletilmek adına İşlem kolonun altında ilgili satırda yer alan Gönder butonuna tıklanarak gönderilebilir ve ilgili DÖF talebine ait durum bilgisi Talep Edildi olarak güncellenir.

Gönderilen DÖF talepleri ihtiyaç halinde İşlem kolonu altında yer alan İptal ikonuna tıklanarak iptal edilebilir. İptal edilen DÖF talebi üzerinden sadece görüntüleme işlemi yapılabilir