Sepetinizde yer alan ürünlerin miktarlarını değiştirme için Birim Fiyat başlığı altından yer alan “+” ve “-“ butonlarını kullanabilirsiniz. Sepetinizden ürün silmek için, ilgili ürünü seçerek "Sil" butonuna tıklayabilirsiniz.

Sipariş geçeceğiniz ürünleri seçerek "Sipariş Oluştur" butonuna tıklayınız.

"Sipariş Oluştur" butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda " * " ile belirtilmiş zorunlu alanları ve diğer ilgili alanları doldurarak "Kaydet" butonuna tıklayınız. İlgili işlem sonucu sistemde talebiniz oluşacaktır ve talebe ilişkin başlıklar (Genel Bilgiler, Belgeler, Kalem Bilgileri, Sipariş Logları, Özet) aktif hale gelecektir.

Kaydet işlemi sonucu açılan ekranda yer alan sipariş dokümanındaki başlık açıklamaları aşağıdaki gibidir;

Genel Bilgiler: Siparişe ilişkin genel açıklamaların, istenen teslim tarihi, teslimat ve fatura bilgilerinin ekleneceği alandır.

Sipariş Notu:  Siparişinize ilişkin notların/açıklamaların girilebileceği alandır. Bu alana girilen notlar/açıklamalar tedarikçi tarafından görüntülenir.

Şirket İçi Not: Siparişinize ilişkin şirket içi notlarınızı/açıklamalarınızı girebileceğiniz alandır. Bu alana girilen notlar/açıklamalar tedarikçi tarafından görüntülenmez.

Belgeler: Siparişinize ilişkin dosyaları (ürün görseli vb.) yükleyebileceğiniz alandır. "Ekle" butonuna tıklayarak yüklemek istediğiniz dosyayı seçebilirsiniz.

Kalem Bilgileri: Siparişte yer alan ürünlerin listelendiği ekrandır.

Ürün detayını görüntülemek veya düzenlemek için ilgili satırdaki ikonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ürün Ekle butonuna tıklayarak, mevcut talebinizin içine "Katalogdan Ürün Ekle" işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

" Kalem" ikonuna tıkladığınızda açılan Kalem Düzenleme ekranından ürün miktarını değiştirebilir, kalem özelinde tedarikçiye iletilmesi gereken notları "Kalem notu" alanına yazabilirsiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra "Kaydet" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Siparişinizde yer alan bir ürünü silmek ilgili satırdaki "Çöp Tenekesi" ikonuna tıklamanız gerekmektedir.

Sipariş Logları: Siparişe ait işlemlerin loglandığı ekrandır. Onay Yetkilisinin onay ya da ret işlemi sırasında gireceği açıklama bu alana gelmektedir.

Özet: Talebinizin özet bilgilerini görebileceğiniz ekrandır.

Talebe ilişkin işlemler sonlandığında "Özet" sayfasında sağ alt köşede yer alan "Gönder" butonuna basarak talebinizi göndermeniz gerekmektedir.