Hızlı RFQ Süreçlerine Katılım

Hızlı RFQ Listesi

Kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafında yer alan “RFQ/E-İhale” sekmesini tıklayınız. Açılan sekmeler içerisinden “Hızlı RFQ Listesi” sekmesini tıklayınız.

Açılan liste ekranında görüntülediğiniz ilgili teklif sürecinin detaylarına ulaşmak için işlemler sütunun altında yer alan klasör (detaylar) ikonunu tıklayınız.

Listede görüntüleyemediğiniz farklı teklif süreçlerine erişebilmek veya listenin içinden sadece belirli kriterlerdeki süreçleri görüntüleyebilmek için Filtrealanını kullanabilirsiniz. Mavi renkli Filtre şeridi tıklanınca açılan menüde ilgili alanlara giriş yapınız ve Ara alanını tıklayınız. Böylece belirlediğiniz filtre özelliğine göre Hızlı RFQ Listesi ekranınıza gelecektir. Belirlemiş olduğunuz filtre seçeneklerini Temizlealanına tıklayarak iptal edebilir ve sistemin ön tanımlı seçeneklerine geri getirebilirsiniz.

Genel Bilgiler

Açılan ekran içerisinde “Genel Bilgiler” başlığı altında süreç bilgilerini ve yetkili bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Şirket: Alım yapacak şirket bilgileridir

Yetkili Kişi: Teklif toplama sürecini yöneten alıcı firma yetkilisidir.

Teklif Yönü: Satın Alma veya Satış seçeneklerinden uygun olanı gösterilir.

Belge Yükleme Zorunluluğu: Bu alanın Aktif olması, belgeler bölüme dosya eklemeden teklif girişine izin verilmeyeceği anlamına gelmektedir. Bu durumda alıcı firmanın talep etmiş olduğu dosyalar sistem içerisine yüklenmelidir. Bu alanın Pasif olması durumunda ise teklif girişi için dosya yükleme ön koşulu aranmamaktadır.


Tedarikçi Yetkilisi: Teklif sürecine teklif verme yetkisi bulunan kullanıcı. Tarafınıza iletilen teklif sürecini bu bölümde yer alan kalem ikonuna tıklayarak farklı bir yetkiliye atama işlemi yapabilirsiniz. Kalem ikonuna tıklayıp yetkili kullanıcıyı seçiniz ve yeşil tik ikonunu tıklayınız.

Belgeler

Belgeler başlığı altından alıcı firma tarafından yüklenen belgelere ulaşabilirsiniz. İşlem sütunu altında yer alan indirme ikonunu tıklayarak sistem içerisinden dosyayı indirebilirsiniz.

Sistem içerisine dosya yüklemek için “Ekle” ikonuna tıklayınız ve bilgisayarınızda yer alan dosyalar arasından seçim yapınız.

Kalem Bilgileri Ve Teklif Gönderimi

Kalem bilgileri bölümünde teklife konu olan ürün bilgilerini görüntüleyebilir, bu ürünler için talep edilen fiyat veya fiyat dışı bilgileri ilgili boşluklara yazıp Kaydet veya Gönder işlemlerini yapabilirsiniz. Fiyat girişi yaparken ilgili para birimi de listeden seçilmelidir.

Teklifinizi daha sonra göndermek isterseniz “Kaydet” ikonunu tıklayınız. Böylece alıcı firma yetkilileri tarafından erişilemeyecek şekilde, sadece sizin tarafınızdan görüntülenebilecek bir kayıt oluşur.

Gönder” ikonunu tıkladığınızda teklifiniz alıcı firma tarafından erişilebilir duruma gelecektir.

NOT: Sistem içerisinde teklif girişi yapmayacağınız kalemler için, o kalemin satır başında bulunan kutucuğu işaretledikten sonra “Teklif Yok” ikonunu tıklamanız gerekmektedir.