Hızlı RFQ Pazarlık Aşaması

Süreç durumu kapalı durumuna geçtikten sonra “Pazarlık Süreci Başlat” aksiyon butonu “Özet” alanında görüntülenir.

Teklif Aşamasında alanı “Cevap Verilmedi” durumunda olan tedarikçiler Pazarlık Sürecine davet edilemez.

Pazarlık Aşamasına davet edilecek tedarikçiler Özet alanından Teklif Aşamasında alanı “Cevap Verildi” durumunda olan tedarikçilerden seçilir ve Pazarlık süreci başlat butonu tıklanır.

Açılan ‘’Revize Teklif isteği” sayfasında sürecin Pazarlık Aşaması durumunda kalacağı süre belirlenir.

Açıklama alanı zorunlu değildir. Bu alana eklenen açıklama metni seçilen tedarikçilere bilgilendirme maili olarak gönderilir. İlgili alanlar düzenlendikten sonra Pazarlık aşamasını başlatmak için gönder butonu tıklanır, işlemi devam ettirmek istemiyorsanız iptal butonu tıklanmalıdır.

Süreç durumu “Pazarlık Aşamasında” olarak revize edilir ve ilk Pazarlık aşamasını temsilen 1.tur bilgisi durum bilgisinin yanında yer alır.

Devam eden Pazarlık aşamasına dahil etmek istediğiniz tedarikçileri Özet alanından seçerek “Revize İste” butonu ile sürece dahil edebilirsiniz.

“Teklif Değişimi" ikonu Pazarlık Aşamasında süreçlerde Özet Alanında yer alır. “Teklif Değişimi” sayfasına ulaşmak için Özet alanından tedarikçi seçimi yapılır ve ilgili ikon tıklanır. Kalem Bazında ve Genel Toplam bazında teklif değişimi bu sayfadan görüntülenmektedir. Her bir alanında yanında bilgi ikonu bulunmaktadır.

Pazarlık süreci kapalı durumuna geldiğinde süreç raporu alınabilir ve istenilen miktarda pazarlık aşamasında durumu oluşturulabilir.

Daha Fazla yardım için sizler için hazırlanmış yararlı kılavuzlara ve DESTEK ekibimize ulaşabilirsiniz.